Онлайн навчання українською Хімічні терміни Азотні добрива – значення, що таке?

Азотні добрива – значення, що таке?

Азотні добрива – хімічні сполуки та їх суміші, що використовуються в сільському господарстві як джерело азотного живлення рослин. У мінеральних добривах азот може перебувати в аміачній, нітратній, амідній та аміачно-нітратній формах, відповідно до цього і класифікують азотні добрива. До аміачним відносяться сульфат і хлорид амонію, аміачна вода. До нітратних азотних добрив відносяться селітри, до амідних – карбамід (сечовина) і його похідні. До аміачно-нітратних азотних добрив відноситься нітрат амонію (аміачна селітра).

Азотні добрива застосовують як основне добриво і в якості підгодівлі, як правило, до цвітіння рослин, забезпечуючи тим самим гарний ріст культур і якість врожаю. Неправильне застосування нітратних добрив сприяє накопиченню надлишкової кількості нітратів у сільськогосподарській продукції (плоди, овочі), що може викликати отруєння при споживанні такої продукції.

Презентація про азотні добрива

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Метали – значення, що таке?Метали – значення, що таке?

Метали – це прості речовини, що володіють у звичайних умовах металевими властивостями, а саме: високими значеннями електричної провідності і теплопровідності, металевим блиском і пластичністю (обумовлені, головним чином, наявністю в металах

Активоване вугілля – значення, що таке?Активоване вугілля – значення, що таке?

Активоване вугілля – деревне чи викопне вугілля, піддане спеціальній обробці (активації), в результаті чого одержують матеріал з надзвичайно розвиненою пористою структурою. Активоване вугілля володіє вираженими адсорбційними властивостями і в якості

Залізо – значення, що таке?Залізо – значення, що таке?

Залізо – Fe, хімічний елемент побічної підгрупи VIII групи періодичної системи хімічних елементів, атомний номер 26, середня відносна атомна маса 55,847, відноситься до d-елементів, електронна формула [Ar]3d64s2, проявляє металеві властивості.