Онлайн навчання українською Хімічні терміни Азотні добрива – значення, що таке?

Азотні добрива – значення, що таке?

Азотні добрива – хімічні сполуки та їх суміші, що використовуються в сільському господарстві як джерело азотного живлення рослин. У мінеральних добривах азот може перебувати в аміачній, нітратній, амідній та аміачно-нітратній формах, відповідно до цього і класифікують азотні добрива. До аміачним відносяться сульфат і хлорид амонію, аміачна вода. До нітратних азотних добрив відносяться селітри, до амідних – карбамід (сечовина) і його похідні. До аміачно-нітратних азотних добрив відноситься нітрат амонію (аміачна селітра).

Азотні добрива застосовують як основне добриво і в якості підгодівлі, як правило, до цвітіння рослин, забезпечуючи тим самим гарний ріст культур і якість врожаю. Неправильне застосування нітратних добрив сприяє накопиченню надлишкової кількості нітратів у сільськогосподарській продукції (плоди, овочі), що може викликати отруєння при споживанні такої продукції.

Презентація про азотні добрива

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Солі – значення, що таке?Солі – значення, що таке?

Солі – складні речовини, які утворюються при повному або частковому заміщенні атомів водню в молекулі кислоти на атом металу або основ гідроксильної групи на кислотний залишок. В залежності від складу

Валентні електрони – значення, що таке?Валентні електрони – значення, що таке?

Валентні електрони – електрони зовнішнього рівня атома хімічного елемента, а для елементів побічних підгруп і електрони передостаннього (передзовнішнього) електронного рівня, приймають участь в утворенні хімічних зв’язків.

Число Авогадро – значення, що таке?Число Авогадро – значення, що таке?

Число Авогадро (постійна Авогадро) – фізична величина, названа в честь Амедео Авогадро, яка вказує число атомів, іонів, молекул або інших структурних частинок в 1 молі речовини. Це число дорівнює 6,022 ×