Онлайн навчання українською Уроки PowerPoint Форматування презентацій і слайдів

Форматування презентацій і слайдів

MO POWERPOINT 2003

Колонтитули

Колонтитули містять текст, номер слайда або сторінки і дату, які повинні відображатися у верхній або нижній частині слайдів, нотаток або роздавальних матеріалів.

Додавання колонтитулів на слайд:

1. Вид – Колонтитули (Колонтитулы).

Відкрити вкладку Слайди (Слайды) та встановити потрібні параметри.

 

 • Для автоматичного оновлення дати та часу під прапорцем Дату і час (Дату и время) встановити параметр Автооновлення (Автообновление) і вибрати формат дати і часу. Для додавання фіксованої дати і часу встановити параметр Фіксовано (Фиксировано) і ввести дату і час.
 • Для додавання номера слайда встановити прапорець Номер слайда.
 • Для додавання тексту в нижній колонтитул встановити прапорець Нижній колонтитул (Нижний колонтитул) і ввести в поле текст.

 

Виконати одну з таких дій:

 • Для додавання колонтитулів на поточний слайд або на виділені слайди натиснути кнопку Застосувати (Применить).
 • Для додавання колонтитулів на кожен слайд презентації, натиснути кнопку Застосувати до всіх (Применить ко всем).

 

Зразок слайдів

Зразок слайдів є елементом шаблону оформлення, в якому зберігаються дані шаблона, включаючи стилі шрифтів, розміри і розташування рамки, оформлення фону, колірні схеми.

Зразок слайдів дозволяє виробляти глобальні зміни в презентації з подальшим їх застосуванням на всіх слайдах презентації.

Зразок слайдів зазвичай використовується для виконання наступних дій:

 • Зміна шрифтів і маркерів.
 • Вставка картинок, наприклад емблеми, які повинні з’явитися на кількох слайдах.
 • Зміна розташування, розміру і формату рамок.

 

Для відображення зразка слайдів перейдіть в режим зразка:

Вид – Зразок (Образец) – Зразок слайдів (Зразок слайдів)

Зразок слайдів додається до презентації під час застосування шаблона оформлення. Зазвичай шаблон містить також зразок титульних слайдів, в який можна вносити зміни, що застосовуються до слайдів за допомогою макета Титульного слайда.

Гіперпосилання й керуючі кнопки

Гіперпосилання в Microsoft PowerPoint є зв’язком одного слайда з іншим, з довільним показом, веб-сторінкою або файлом. Сама по собі гіперпосилання може бути як текстом, так і об’єктом: малюнок, графіка, фігура або об’єкт WordArt.

Щоб додати гіперпосилання:

 • Виділити об’єкт
 • У меню Вставка вибрати пункт Гіперпосилання (Гиперссылка) або натиснути кнопку на панелі інструментів і вказати місце переходу.

 

Керуюча кнопка є готовою кнопкою, яку можна вставити в презентацію та визначити для неї гіперпосилання.

Для додавання кнопок на слайд:

 • В меню Показ слайдів (Показ слайдов) вибрати пункт Керуючі кнопки (Управляющие кнопки) і перетягнути панель Керуючі кнопки в зручне місце
 • Виділити потрібну керуючу кнопку і намалювати на слайді прямокутник – при цьому відкриється вікно Настройка дії (Настройка действия)
 • Провести потрібні налаштування і натиснути ОК.

 

Довільний показ

Одну і ту ж презентацію можна адаптувати для різних аудиторій, створивши довільні покази. При цьому сама презентація залишається без змін. Для створення довільного показу:

 • У меню Показ слайдів вибрати пункт Довільний показ (Произвольный показ) і натиснути кнопку Створити (Создать).

 

В області Слайди презентації вибрати слайди, які слід включити в довільний показ і натиснути кнопку Додати.

Щоб виділити декілька слайдів, натиснути клавішу CTRL і, утримуючи її, по черзі вибрати необхідні слайди.

Щоб змінити порядок показу слайдів, вибрати слайд у списку Слайди довільного показу (Слайды произвольного показа) і перемістити його вгору або вниз по списку, натиснувши одну зі стрілок.

Ввести ім’я в полі Ім’я довільного показу (Имя произвольного показа) і натиснути кнопку ОК.

 

Роздавальні матеріали

Презентацію можна роздрукувати у формі роздаткових матеріалів – з одним, двома, трьома, чотирма, шістьма або дев’ятьма слайдами на сторінці, які слухачі зможуть в подальшому використовувати для довідки.

Роздавальні матеріали з трьома слайдами на сторінці включають розлініяної область для нотаток:

Для друку роздавальних матеріалів:

 • У меню Файл вибрати пункт Друк (Печать)
 • У вікні вказати Друкувати – Видачі, далі провести всі необхідні настройки та натиснути ОК.

 

Створення власного шаблону оформлення

Для того, щоб створити власний шаблон оформлення:

1. Створити порожню презентацію, і перейти в Зразок слайдів (Образец слайдов).

2. Внести необхідні зміни до зразка слайдів і в зразок заголовків (титульний слайд). Можна додати малюнки, інші елементи оформлення. Малюнки потрібно відправляти на задній план.

3. Не закриваючи подання майстра, зберегти презентацію як шаблон у форматі “pot”.

4. Закрити програму і запустити її знову. Ім’я створеного вами шаблона співпаде з ім’ям файлу, в якому ви зберегли зразок слайдів.

 

Додаткові можливості Microsoft PowerPoint 2003

Автоматична настройка

У версії Microsoft PowerPoint 2003 з’явилися нові можливості автодобору тексту. В залежності від розміру рамки параметри тексту можуть автоматично змінюватися. Наприклад, якщо в рамці дружин бути розміщений довгий текст, розмір шрифту автоматично зменшується. Автодобір тексту в межах кожної рамки ню включати або відключати, що дозволяє краще управляти процесом (Сервіс (Сервис)Параметри автозаміни (Параметры автозамены)Автоформат при вводі (Автоформат при вводе).

Здійснюється автоматична зміна розмітки слайда для розміщення на ньому малюнків, діаграм, організаційних діаграм і інших впроваджуваних елементів. При виборі нової розмітки слайда Microsoft PowerPoint автоматично змінює положення вже наявних на слайді елементів, щоб вони відповідали новій розмітці.

Для спрощення вирівнювання рамок, фігур і малюнків в PowerPoint при малюванні можна відображати сітку. Відстань між лініями сітки можна змінювати.

Попередній перегляд

У Microsoft PowerPoint 2003 перед друком презентації можна здійснювати попередній перегляд. Спеціальні параметри попереднього перегляду дозволяють переглядати і друкувати, слайди, замітки й інші типи роздавальних матеріалів.

Безпека

У Microsoft PowerPoint 2003 запроваджено ряд заходів, що забезпечує небезпека роботи:

 

 • Презентація може бути захищена паролем. Пароль повинен бути введений для зміни змісту презентації, інакше вона буде доступна тільки для читання.
 • Якщо в додатку виникне помилка чи воно перестане відповідати па запити, то відкриті документи можуть бути відновлені при наступному запуску програми. Ці документи будуть відображені в області завдань Відновлення документів.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Вкладка Вид в PowerPointВкладка Вид в PowerPoint

Вкладка Вид містить команди, за допомогою яких можна міняти режими перегляду презентації, настройку зразків, а також команди, що викликають допоміжні інструменти для оптимізації роботи з декількома файлами PowerPoint одночасно.