Онлайн навчання українською Корисні поради в навчанні Плюси та мінуси електронних підручників

Плюси та мінуси електронних підручників

Ми живемо в прогресуючому 21 столітті, в якому інформаційна революція відкрила нову еру – еру комп’ютерів, електронних гаджетів, смартфонів, інтернету. Світ стрімко змінюється на наших очах. Ще вчора ми стояли в довгій черзі книгарні чи бібліотеки, щоб придбати, отримати той чи інший підручник, з яким би плідно працювали кілька навчальних років, але зараз все набагато простіше…

Досить відкрити наш улюблений інтернет та завантажити на наші електронні «читалки» підручники, книги, словники, які нам необхідні.

Звичайно, як у будь-якого сучасного нововведення, у електронної книги є свої позитивні та негативні сторони. Вчителі та школярі знаходять в цьому винаході свої плюси та мінуси. Але якщо подивитися з боку школяра, то з кожним роком предметів стає все більше й більше, а рюкзак все важчим. Іноді може здаватися, що йдемо не в школу, а на будівництво – несемо не підручник, а цеглу. А ви знали, що згідно норм, “маса щоденного комплекту підручників й письмового приладдя не повинен перевищувати: для учнів 1-2-х класів – більше 1,5 кг, 3-4-х класів – більше 2 кг; – 5-6-х – понад 2,5 кг , 7-8-х – понад 3,5 кг, 9-11-х – понад 4,0 кг “.

А скільки важать наші рюкзаки!?

Тепер давайте будемо розбиратися, які є мінуси і переваги у електронної книги. Почнемо з мінусів:

  • як і будь-які електронні прилади, планшети (електронні підручники) псують зір.
  • електронні книги вимагають періодично підзарядки батареї.
  • електронні книги чутливіші до фізичного впливу (пошкодження). Звичайно, якщо ви кинете з 9-ого поверху планшет, то він розіб’ється.

Тепер переваги:

  • Екологічність. Для електронної книги не потрібно папір, для виробництва якої вирубуються цілі ліси!
  • Компактність. В одній електронної книги ми можемо зберігати тисячі різних книг, а також, як ви знаєте, цей винахід легший паперової книги.
  • Економія коштів: електронна книга окупиться швидко, друковані книги зараз – недешеве задоволення.
  • Додаткові можливості. Хмарне зберігання інформації (Dropbox, iCloud ). Людина може реалізувати пошук по тексту, перехід за гіперпосиланнями, виділити потрібну інформацію. Учні можуть дивитися пізнавальні програми, проходити тести на перевірку знань на планшетах. При необхідності планшет можна підключити до принтера, якщо потрібно щось роздрукувати.
  • Швидкість, зручність, престиж.

Зрозуміло, це не всі мінуси і переваги, але основні. А ви користуєтеся електронними підручниками (планшетами) в школі? Як ви до них ставитеся?

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Як підготувати майбутнього першокласника до школиЯк підготувати майбутнього першокласника до школи

До того моменту, як ваша дитина вперше переступить поріг школи, залишається декілька місяців. За цей час вам належить зробити важливий крок – від дитячого садка до майже дорослому житті. І

Як самостійно написати реферат?Як самостійно написати реферат?

Замовити дипломний проект, як і звернутися за допомогою для написання реферату – це крайні заходи в разі відсутності часу або можливостей для самостійної роботи. Але якщо у студента достатньо днів

Робота на дому для студентаРобота на дому для студента

Студентські роки запам’ятовуються на все життя. Один з основних спогадів – постійний брак коштів. Хоча тобі вже 18 років, але час не дозволяє якісно поєднувати трудову діяльність з навчанням. Сидіння