Років сорок тому радянська освіта вважалася кращою в світі, а жителі Союзу – найбільш начитаними і ерудованими. За останні роки ситуація змінилася кардинально і вже сьогодні країни СНД серйозно відстають від своїх закордонних колег. Навчальна програма застаріла, а технічне оснащення університетів неконкурентоспроможне. Але найгірше те, що університети всіляко забороняють студентам підзаробляти. Мовляв, «коли ж ти тоді вчитися будеш?».
У той же час європейські вузи проповідують зовсім інший підхід.
Переваги навчання за кордоном
Освіта в Європі відрізняється більшим ступенем свободи і чудовим поєднанням сучасних технологій і традицій. Але про все по порядку:
Свобода
Незвична вітчизняним студентам свобода полягає в тому, що вступити можна і на зимовий, і на літній семестр. Також студент має право самостійно складати свій навчальний план та графік здачі іспитів;
Дисципліна
Студент може перейти з одного курсу на інший тільки якщо отримає достатню кількість кредитів з кожної дисципліни. Хабарів викладачі не беруть, відмовок не приймають, тому залишається тільки серйозно вчитися. Тому, якщо студент хоче отримати диплом, йому знадобиться хороший рівень самодисципліни;
Свобода наукової діяльності
Уже з перших курсів студенти в праві розробляти власні проекти. Головні вимоги: щоб проект був за фахом і щоб його можна було застосувати на практиці. Іншими словами, вже з першого курсу студент розробляє тему, на якій потім зможе заробляти гроші! І все це на матеріально-технічній базі університету, якою він буде користуватися безкоштовно!
Практика і заробіток
Європейські університети розуміють: теорія вартує мало, якщо вона не підкріплена практикою. Тому вже з другого курсу студенти успішно підробляють: спочатку в сфері обслуговування (більшість учнів), а потім і за фахом. Така підробіток має кілька плюсів: вона абсолютно законна, дозволяє заробити на особисті витрати та дає досвід!
Таланти будуть помічені!
А ось і головний плюс, який відрізняє освіту в Європі: якщо ваша тема цікава, якщо ви дійсно розбираєтеся в питанні, якщо зможете бути корисні суспільству – пропозиції роботи та наукового просування будуть самі шукати вас! Тому що роботу і хорошу зарплату «там» отримують не за домовленістю або знайомству, а згідно до знань та умінь.
Складнощі освіти за кордоном
Так-так, якщо зовсім відверто, то у усієї цієї пишноти є цілий ряд складнощів. Тому добре вивчіть їх, перш ніж їхати вчитися за тридев’ять морів:
Праця, праця, праця
Як ми вже говорили, таких понять як «блат» або «кумівство» в Європі знайти дуже складно. А тому доведеться збирати докупи сили і мотивацію і щодня показувати краще, на що ти здатний.
Мова і менталітет
Якщо ви не особливо знахабніла особистість, вам доведеться визнати: на території іншої країни та іншої ментальності ви – гість. І повинні проявляти повагу. А це означає: вивчати мову і культуру, вести себе відповідно традиціям, підкорятися законам. Якщо вам здається, що відсутність контролера в транспорті дозволяє їздити безкоштовно, значить, ви ще не зрозуміли принципів, на яких стоїть стара добра Європа: відповідальність та чесність.
Чи легко виїхати вчитися за кордон?
В останні роки число вітчизняних студентів за кордоном доводить – це більш ніж можливо. Потрібно лише докласти трішки зусиль. А саме: вивчити мову та підготувати всі необхідні документи, перевести їх на мову країни, де збираєтеся вчитися й завірити нотаріально. Потім подати документи до обраного вишу і чекати відповіді. Міжнародна освітня компанія ATLAS допоможемо вам на кожному етапі підготовки.