Як ефективно вчити математику

Математику вважають царицею наук, її вчить весь світ і весь світ її боїться. Ви знали, що більше 60% школярів мають проблеми з цим предметом? Алгебра та геометрія призводить багатьох просто в жах, не кажучи вже про контрольні, перевірочних роботах та іспитах з цих предметів.

Ми склали для вас список порад для ефективного і легкого вивчення математики.

Багато школярів стверджують, що отримують за самостійні, контрольні роботи та іспити оцінки набагато нижчі очікуваних. І це не завжди відбувається через відсутність знань. Часом величезну роль грає неправильний психологічний настрій та хвилювання.

Ми попросили досвідчених педагогів-математиків дати поради школярам про те, як саме вчитися математиці і готуватися до перевірки своїх знань. І ось що вони говорять.

Пишіть шпаргалки

По-перше, ви тим самим закріплюєте пройдений матеріал. А, по-друге, шпори для школяра – найкраще заспокійливе. Ні в якому разі не користуйтеся ними під час самого іспиту\контрольної\перевірочної. Але сам факт, що під устілкою лівого черевика захована записка до рішення рівняння, бадьорить міцніше кофеїну.

Вивчайте формулювання

З майже стовідсотковою впевненістю запевняємо: ви знаєте, як вирішити задачу. «Не розумію» в більшості випадків відноситься не до самого процесу складання / віднімання, а до невивченим поняттям термінів «додавання» і «віднімання».

Уважно читайте умови задачі

У вас є 3 монети на загальну суму 1 гривня. Одна з них – не четвертак. Які ж тоді це монети? Тут те ж саме, що і з термінами: просте рішення завуальовано хитрою формулюванням. Ось як тут: коли чорної кішці найпростіше зайти в двері? Асоціативний ряд вибудовується такий: якщо кішка чорна, значить, вночі. Ні. Математика – це не асоціації, математика – це логіка. Кішці легше зайти, коли двері відкриті. Будь вона хоч чорна, хоч плямиста з рудим вухом.

Не ігноруйте «соціальну» математику

Старий та ще актуальний анекдот: «Вже десять років пройшло, як школу закінчив, а я все чекаю, коли мені знадобляться синуси і косинуси». Так, найчастіше саме так і відбувається. Формули і теореми ненадовго затримуються в голові, якщо професійна діяльність ніяк не пов’язана з числами. А ось «побутова» математика – вона з нами на все життя. І добре б вміти розраховувати комунальні тарифи, відсотки за іпотечним кредитом; знати, як економити при виборі інтернет-провайдера або замовляючи таксі. Подібні завдання є і в підручниках, а навчитися їх вирішувати ви можете, не виходячи з дому. Ваші батьки – фахівці в життєвій математики, їм щодня доводиться щось вирішувати. Так попросіть їх навчити вас цим необхідним премудростям.

Правильно розставте пріоритети

Припустимо, часу на підготовку до контрольної залишилося зовсім мало і ви розумієте – весь курс математики вже не здолати. У такому випадку виберіть найбільш легкі з тих тем, що будуть на контрольній, і акцентуйте увагу на них. Вирішуйте завдання тільки певного типу. І ви отримаєте позитивну оцінку.

Подолайте бар’єр страху

Пам’ятайте головне: математика – нескладна. А якщо ви щось не розумієте, значить, вам не зрозуміло пояснили. Бути може, у вас не найкращий в світі підручник. Або в класі 30 чоловік, і вчитель фізично не в змозі приділити час кожному персонально (для полегшення викладання рекомендуємо обладнання для математичних класів). Ще, як варіант, захворіли і пропустили кілька уроків. Та хоч все три причини відразу, не через них ви стаєте «нетямущим», а через страх перед ними. Не бійтеся. Подумайте: кому вигідно перетворювати математику в страшилку? Не вам точно. А якщо вам це не вигідно, навіщо безкорисливо боятися?

Для самостійного вивчення цих дисциплін пропонуємо переглянути youtube-канал для успішної здачі екзаменів Фізика та Математика.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Плюси та мінуси електронних підручниківПлюси та мінуси електронних підручників

Ми живемо в прогресуючому 21 столітті, в якому інформаційна революція відкрила нову еру – еру комп’ютерів, електронних гаджетів, смартфонів, інтернету. Світ стрімко змінюється на наших очах. Ще вчора ми стояли

Як правильно та грамотно перекладати англійські текстиЯк правильно та грамотно перекладати англійські тексти

Питання правильності перекладу хвилює як початківців учнів, так і досвідчених людей, які вивчили мову. Деякі викладачі англійської схиляються до думки, що вивчення мови без translation може бути набагато ефективнішим.

Підвищення продуктивності праці при роботі з комп’ютеромПідвищення продуктивності праці при роботі з комп’ютером

У сьогоднішній статті хочеться продовжити тему по оптимізації вашої роботи за комп’ютером з метою економії вашого дорогоцінного часу, при цьому підвищуючи ефективність роботи. Погодьтеся, що сучасна людина проводить дуже багато