Перша ознака високого розуму є поблажливість. (Честерфілд)

Як підготувати майбутнього першокласника до школи

До того моменту, як ваша дитина вперше переступить поріг школи, залишається декілька місяців. За цей час вам належить зробити важливий крок - від дитячого садка до майже дорослому житті. І дуже важливо зробити це грамотно, щоб заздалегідь не відбити у дитини бажання вчитися.

Настрій

Потрібно періодично підкреслювати, що вчитися в школі - це дуже важливо. Саме важливо, а не важко, - акцентує на важливих речах увагу.

Говоріть, дитині, що вона стає самостійною, але цього не потрібно боятися. Розкажіть про свій досвід, згадайте, яким першокласником були ви самі.

Успіхи

Повторюйте їй, що з усіма труднощами можна справитися, і ніхто її на одинці  з ними кидати не буде. Приводьте підбадьорюючі приклади: «Дивись, яка в тебе до цього паличка крива виходила, а зараз як рівно ти її пишеш!» Потрібно показати дитині, що вона робить успіхи, якщо намагається. Не давайте дитині приводу думати, що вона недостатньо розумний.

Допомога

Якщо у дитини щось не виходить, не лайте, а спокійно розберіться, чому саме виникають труднощі. Але в той же час вчіть дитину самостійності. Допомагайте в тому випадку, якщо вона сама вас про це попросить. І не поспішайте все відразу ж робити за майбутнього першокласника.

Режим дня

До шкільного режиму дня дитини потрібно готувати заздалегідь. По-перше, не потрібно різко відходити від режиму, який був в дитячому саду. По-друге, привчайте дитину до того, що в школі всі роблять в строго обмежений проміжок часу. Цьому легко навчити. При виконанні будь-якого завдання заводите будильник. Після 15 - 20 хвилин лунає дзвінок, після цього повинна бути зміна діяльності.

Заняття та ігри

Не робіть акцент на серйозних уроках. Проводьте їх в ігровій формі, якщо є така можливість. Наприклад, попросіть дитину відрахувати десять картоплин, коли ви готуєте на кухні. Попросіть відібрати коренеплоди однакового розміру і форми. Не пригнічує дитину смутними заняттями, це призводить до втоми, і на користь вони явно не підуть.

Свобода вибору

Придбання канцелярських товарів, спортивної форми - це теж важлива частина підготовки до школи. Не робіть це самі. Надавайте право вибору своєї дитини. Нехай він вибере зошити та ручки, які йому подобаються, а не вам. Якщо зовсім не згодні з вибором свого чада, то постарайтеся пояснити, що зошит, наприклад, з черепами, буде недоречним в школі. Але не придушуйте його бажання своєю волею.

Дивіться також на значки першокласника на перший дзвінок.

Вибираємо «правильний» рюкзак

  1. Ранець повинен розміщуватися не вище лінії плечей і не нижче талії.
  2. Ручка у портфеля повинна бути з прогумованої або пластиковою деталлю, завдяки якій її буде зручно тримати в руці. Тканинна ручка без такої прокладки буде упиватися в шкіру і натирати долоню.
  3. Жорстка ортопедична спинка, яка б щільно прилягала до спини.
  4. Матеріал вініл або нейлон. Вони міцні, як шкіра, але помітно легші.
  5. Зручні відділення та кишені.
  6. Наявні світловідбиваючі елементи.
  7. Вага ранця з наповненням (книгами, зошитами) повинна бути не більше 10% від ваги дитини.
  8. Широкі ремінці (близько 6-8 сантиметрів), довжину яких можна регулювати.

 

Робота на сайті

ШУКАТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ


Презентації PowerPoint © 2012-2023