Вода – значення, що таке?

Вода (оксид водню) – H2O, з’єднання кисню з воднем, найпоширеніша на Землі речовина. Зустрічається в природі в рідкому, твердому та газоподібному агрегатних станах, а також у складі кристалогідратів. Загальний обсяг води всієї гідросфери становить близько 1,5 млрд. км3. Найбільш чиста в природі – дощова вода. У звичайних умовах – безбарвна рідина, без запаху і смаку. У лабораторіях воду очищають перегонкою в спеціальних апаратах (дистилляторах, бідистилятор;). До складу води входять 88,89% кисню і 11,11% водню. Молекула води полярна. Зв’язки між атомом кисню і атомами водню ковалентні полярні і розташовані під кутом 104°40′. За рахунок полярності молекули води можуть утворювати водневі зв’язки, як між собою, так і з молекулами інших речовин, утворюючи асоціації. Цим пояснюються аномально високі значення точок плавлення, кипіння (0 °С і 100 °С), а також деякі інші її фізичні константи. Вода – універсальний розчинник, під дією полярних молекул води багато речовин (електроліти) в розчині дисоціюють на іони.

Вода дуже активна в хімічному відношенні, взаємодіє з багатьма металами, оксидами, простими речовинами і органічними сполуками. Численні реакції, в тому числі і в клітинах живих організмів, відбуваються між розчиненими у воді речовинами. Практично немає такої галузі народного господарства, де вода б не застосовувалася.

Презентація про воду

Презентація про воду в організмах

Презентація про воду (варіант 2)

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Білки – значення, що таке?Білки – значення, що таке?

Білки – високомолекулярні природні органічні біополімери, (поліпептиди), макромолекули яких складаються з залишків α-амінокислот, з’єднаних між собою пептидними зв’язками (-СО-NH-). Умовно до білків відносять поліпептиди, що містять у поліпептидному ланцюгу більше

Вітамін А – значення, що таке?Вітамін А – значення, що таке?

Вітамін А – група природних речовин (ретинол, ретиналь та ін.), які виявляють вітамінні властивості. Не розчиняються у воді, добре розчиняються в жирах. Компоненти вітаміну А проявляють неоднакову біологічну активність. Ретинол

Залізо – значення, що таке?Залізо – значення, що таке?

Залізо – Fe, хімічний елемент побічної підгрупи VIII групи періодичної системи хімічних елементів, атомний номер 26, середня відносна атомна маса 55,847, відноситься до d-елементів, електронна формула [Ar]3d64s2, проявляє металеві властивості.