Що почитати дошкільнику?

З віком літературу для дитини потрібно підбирати все ретельніше. Важливо підійти до питання вибору книги з відчуттям і з толком, звертаючи увагу не тільки на оформлення книги, а й її зміст. Дошкільний вік – той вік, в якому малюк починає розбиратися в тому, що таке дружба, честь, доброта, що добре і що погано. І книга повинна вміщати в себе всі ці поняття, пояснювати їх і показувати на прикладах.

Також потрібно стежити за тим, як оформлена книга – адже красиву книгу дитя захоче погортати, це підвищить інтерес до книги. Найчастіше дитина може відмовлятися від читання, лінується, а найгарніше оформлення книжки буде викликати інтерес та бажання прочитати.

При виборі книги звертайте увагу ще й на те, якою мовою вона написана. Дуже важливо, щоб читання книги було легким та приємним, і саме те, як вона написана, грає в цьому найважливішу роль.

Пам’ятайте, що у вашого малюка в дошкільному віці формується смак, сприйняття реальності і погляди, які будуть супроводжувати його все подальше життя. Вашим основним завданням буде сформувати правильний та позитивний образ мислення у вашого чада з самого початку його життя, адже це вплине на його подальшу долю.

Дитині потрібно привчити любити читання, і найкраще це робити особистим прикладом – читайте разом з дитиною, або в той час, коли вона грається – проводьте час за читанням, щоб їй стало цікаво. Пояснення про те, що книга – це добре, швидше за все, не будуть почуті, адже дитина найчастіше ще не розуміє таких складних нюансів, але ось “копіювати” маму чи тата він буде за милу душу. Діти в своєму ранньому розвитку просто переймають досвід дорослих і повторюють їх вчинки. І не намагайтеся дитині нав’язувати книги, це викличе у вашого крихти зворотну реакцію. Нехай ваше чадо самостійно зацікавиться, а ви його дбайливо і акуратно підштовхнете до цього.

Що ще почитати дошкільнику? Великим успіхом у малюків у віці 6-7 років користуються різні дитячі енциклопедії та пізнавальні журнали, так як там багато картинок й ціла купа причин задавати мільйон своїх «чому?».

Що стосується казок, зокрема, українських авторів, у малюків користуються успіхом такі твори, як “Куди зникли зірки?”, “Братик Порося”, “Професор розіграшів” (Видавництво “Штучка”). Із зарубіжних авторів до душі вашому малюку можуть припасти твори Марка Твена про Тома Сойєра, а більш дорослі казки є у Толкієна, наприклад «Хоббіт: туди і назад».

На цьому перелік чудової літератури, на якій росло не одне покоління дітей, не закінчується, але тепер ви знаєте, що почитати дитині-дошкільнику 6-7 років і на що слід звертати увагу при пошуку книг для вашого малюка.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Як вивчати англійську по дорозі на навчання чи роботуЯк вивчати англійську по дорозі на навчання чи роботу

Бракує часу на вивчення англійської мови? А як довго ви добираєтеся до місця роботи або навчання? Якщо дорога займає більше п’яти хвилин, то ми можемо дати вам слушні поради, як

Плюси та мінуси електронних підручниківПлюси та мінуси електронних підручників

Ми живемо в прогресуючому 21 столітті, в якому інформаційна революція відкрила нову еру – еру комп’ютерів, електронних гаджетів, смартфонів, інтернету. Світ стрімко змінюється на наших очах. Ще вчора ми стояли

Навчання за кордоном. Плюси і мінуси європейської освітиНавчання за кордоном. Плюси і мінуси європейської освіти

Років сорок тому радянська освіта вважалася кращою в світі, а жителі Союзу – найбільш начитаними і ерудованими. За останні роки ситуація змінилася кардинально і вже сьогодні країни СНД серйозно відстають