Що почитати дошкільнику?

З віком літературу для дитини потрібно підбирати все ретельніше. Важливо підійти до питання вибору книги з відчуттям і з толком, звертаючи увагу не тільки на оформлення книги, а й її зміст. Дошкільний вік – той вік, в якому малюк починає розбиратися в тому, що таке дружба, честь, доброта, що добре і що погано. І книга повинна вміщати в себе всі ці поняття, пояснювати їх і показувати на прикладах.

Також потрібно стежити за тим, як оформлена книга – адже красиву книгу дитя захоче погортати, це підвищить інтерес до книги. Найчастіше дитина може відмовлятися від читання, лінується, а найгарніше оформлення книжки буде викликати інтерес та бажання прочитати.

При виборі книги звертайте увагу ще й на те, якою мовою вона написана. Дуже важливо, щоб читання книги було легким та приємним, і саме те, як вона написана, грає в цьому найважливішу роль.

Пам’ятайте, що у вашого малюка в дошкільному віці формується смак, сприйняття реальності і погляди, які будуть супроводжувати його все подальше життя. Вашим основним завданням буде сформувати правильний та позитивний образ мислення у вашого чада з самого початку його життя, адже це вплине на його подальшу долю.

Дитині потрібно привчити любити читання, і найкраще це робити особистим прикладом – читайте разом з дитиною, або в той час, коли вона грається – проводьте час за читанням, щоб їй стало цікаво. Пояснення про те, що книга – це добре, швидше за все, не будуть почуті, адже дитина найчастіше ще не розуміє таких складних нюансів, але ось “копіювати” маму чи тата він буде за милу душу. Діти в своєму ранньому розвитку просто переймають досвід дорослих і повторюють їх вчинки. І не намагайтеся дитині нав’язувати книги, це викличе у вашого крихти зворотну реакцію. Нехай ваше чадо самостійно зацікавиться, а ви його дбайливо і акуратно підштовхнете до цього.

Що ще почитати дошкільнику? Великим успіхом у малюків у віці 6-7 років користуються різні дитячі енциклопедії та пізнавальні журнали, так як там багато картинок й ціла купа причин задавати мільйон своїх «чому?».

Що стосується казок, зокрема, українських авторів, у малюків користуються успіхом такі твори, як “Куди зникли зірки?”, “Братик Порося”, “Професор розіграшів” (Видавництво “Штучка”). Із зарубіжних авторів до душі вашому малюку можуть припасти твори Марка Твена про Тома Сойєра, а більш дорослі казки є у Толкієна, наприклад «Хоббіт: туди і назад».

На цьому перелік чудової літератури, на якій росло не одне покоління дітей, не закінчується, але тепер ви знаєте, що почитати дитині-дошкільнику 6-7 років і на що слід звертати увагу при пошуку книг для вашого малюка.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Правила дій при пожежі в школіПравила дій при пожежі в школі

Повідомлення про пожежу В першу чергу при виявленні пожежі необхідно повідомити про це педагогічним працівникам, службі охорони, будь-якому дорослому в школі. Викликати пожежну охорону по міському телефону 101 або мобільному

Як навчити дитину англійської, якщо вона не хоче?Як навчити дитину англійської, якщо вона не хоче?

Питання про те, чи вчити дитину англійської, давно вже не обговорюється: звичайно, вчити! Найчастіше обговорюється інше: в якій школі, з якого віку, з яким викладачем. І зовсім рідко запитують батьки,