Онлайн навчання українською Корисні поради в навчанні Як читати швидко і краще запам’ятовувати прочитане?

Як читати швидко і краще запам’ятовувати прочитане?

Більшість дорослих здатні прочитувати близько 300 слів за хвилину, а після того як швидкість досягає 1000 слів за хвилину починаються проблеми з розпізнаванням і розумінням прочитаного. Втім, фахівці зі швидкісного читання запевняють, що людина здатна читати 2-3 тисячі слів за хвилину, розуміючи і запам’ятовуючи все прочитане. Причому такого результату, вважають вони, можуть досягти не суперлюди, а практично кожен з нас.

Тисячі слів за хвилину можуть здатися дійсно неймовірною (і не такою вже потрібно.) швидкістю читання, однак в принципі збільшити число розпізнаваних за хвилину знаків може практично будь-яка доросла. Ось підказки від експертів, що займаються швидкочитанням, які допоможуть вам досягти непоганих результатів і почати читати швидше.

Переглядайте текст

Для того, щоб зрозуміти, про що текст, який вам потрібно подолати, спочатку вивчіть введення, анотацію і зміст. Можливо, це допоможе вам краще орієнтуватися в тексті, чіпляючись поглядом за «маркери», виокремлюючи важливе і ігноруючи менш значуще. Експерти рекомендують переглядати текст, «ковзати» по ньому поглядом, а не прочитувати кожне слово по буквах.

Читайте на папері

Результати деяких досліджень свідчать про те, що люди краще сприймають прочитане, коли тримають в руках паперову книгу, газету або журнал, ніж коли їм потрібно читати з екрану ноутбука, планшета, смартфона або електронної книги. Причини цього до кінця не зрозумілі, але показано, що роздрукований текст запам’ятовується краще, ніж той же текст, прочитаний з екрану. Такий підхід не завжди можливо здійснити, але в деяких випадках є сенс робити саме так.

Зробіть шрифт крупнішим

У випадку, якщо доводиться читати з екрану будь-якого електронного пристрою (а це відбувається з нами практично кожен день), пам’ятайте, що більший шрифт сприяє більш швидкому читанню та кращому запам’ятовуванню. Звичайно, всьому є межа, і навряд чи ви погодитеся читати книгу, де на сторінці написана всього пара слів, однак пам’ятайте, що збільшення шрифту на пару-трійку пунктів може допомогти вам читати швидше і краще розуміти викладене.

Збагачуйте свій словниковий запас

Щоб читати швидше, потрібно читати більше, збагачуючи свій словник новими словами. Цілком очевидно, що, чим менше в тексті буде незнайомих слів, тим простіше буде такий текст для розуміння, а це значить, що швидкість його прочитання зросте.

Робіть нотатки

Прочитавши главу або розділ тексту, варто осмислити прочитану інформацію, можливо, навіть записати кілька пропозицій в якості своєрідного резюме. Це допоможе краще зрозуміти зміст прочитаного і краще запам’ятати те, що ви щойно прочитали.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post

Як зробити підготовку до ЗНО захоплюючою?Як зробити підготовку до ЗНО захоплюючою?

«ЗНО» – три літери, які не покидають думки кожного українського старшокласника і змушують переживати через необхідність підготовки. Один із способів не страждати – зробити цю підготовку цікавою. Пропонуємо чотири способи,

За скільки часу можна вивчити англійську мову?За скільки часу можна вивчити англійську мову?

Тривалість вивчення мови залежить від декількох факторів: – Який рівень володіння мовою ви хочете? – Якими знаннями англійської мови ви володієте на даний момент? – Як багато часу ви витрачаєте

Як самостійно вивчати англійську мову з нуля?Як самостійно вивчати англійську мову з нуля?

Вивчення будь-якого іноземної мови – нелегке завдання. В першу чергу важливо розуміти, для чого вам потрібна мова. Можливо, англійська вам необхідна для подорожей? Або вам потрібен ділова англійська, щоб отримати