What's new? Корисні поради в навчанні Як самостійно вивчати англійську мову з нуля?

Як самостійно вивчати англійську мову з нуля?

Вивчення будь-якого іноземної мови – нелегке завдання. В першу чергу важливо розуміти, для чого вам потрібна мова. Можливо, англійська вам необхідна для подорожей? Або вам потрібен ділова англійська, щоб отримати роботу своєї мрії? Або просто підтягти рівень для оцінки в університеті? Може навіть математику на англійській хочете вивчати.

Тобто для початку потрібно визначити мету, а потім інструменти, які підходять для її досягнення.

Перше – якщо ви в англійському зовсім новачок, то було б непогано уявляти собі, як читаються слова. Тобто пункт №1 – правила читання слів. Читайте і повторюйте слова вголос, в тому числі і спираючись на приклади з фільмів, серіалів або пісень.

Друге – формування особистого словника. Немає необхідності вивчати напам’ять всі слова зі словника від A до Z. Як правило, все починається з загальних тем і простих слів. Згадайте, які слова ви найчастіше використовуєте в повсякденному житті, визначте коло цікавлять вас тем. Зручно користуватися електронним словником, особливо таким, який працює в режимі оффлайн. Тобто, якщо ви вчите англійську для подорожі, почніть вчити лексику, яка знадобитися вам в поїздці.

Третє – граматика. Щоб успішно застосовувати ваш словниковий запас, потрібно розуміти, як слова поєднуються один з одним, як висловити ту чи іншу думку правильно. В англійській граматиці ціла купа правил і ще більше винятків. Але без неї нікуди. Є багато підручників, які допоможуть вам у вивченні правил. Якщо підручники вам не до душі, ви завжди можете підібрати собі зручний інтернет-ресурс. Краще вибирати курс зі зворотним зв’язком. Це дасть вам можливість оперативно отримувати відповіді на виникаючі в процесі навчання питання. А їх абсолютно точно буде чимало.

Отже, певна база є. Що далі? А далі, щоб мова не залишалася лише пасивним багажем, потрібно нею говорити. А щоб говорити, потрібен співрозмовник. А щоб спілкування вдалося, потрібно розуміти співрозмовника. Ще дві важливі складові у вивченні мови – говоріння і слухання, що, як правило, викликає найбільшу скруту.

До звучанню іноземної мови потрібно звикнути. Не поспішайте відразу дивитися фільми в оригіналі, орієнтуйтеся на свій рівень. Ідеальний вихід – знайти ресурс, який запропонує вам відео різного рівня, дуже добре, якщо це буде відео з субтитрами.

Співайте пісні. Доведено, що це дуже ефективний спосіб тренувати відразу мова і слух.

І, нарешті, говоріння. З ким говорити? Можна тренуватися на оточуючих, можна говорити з самим собою. Але що робити з неминучими помилками і купою питань? Для розвитку навичок говоріння на мові вам швидше за все знадобиться не просто співрозмовник, а компетентний співрозмовник, який буде коригувати вашу мову.

Отже, мета поставлена, засоби обрані. Залишилося зрозуміти, як мотивувати себе і не кинути все на півдорозі.

Переконайтеся, що ваша мета цілком реальна і відповідає вашим потребам. Починайте з азів, не намагайтеся осягнути неосяжне і вивчити всі відразу. Переходьте від простого до складного. Але і зовсім легких завдань собі не ставте, інакше будете тупцювати на місці. Навчання повинно бути трохи важким, але все ще можливим для успішного виконання. Так ви будете отримувати радість від своїх досягнень, а не розчарування, що знову не впоралися або не зрозуміли.

Виберіть відповідний для вас метод навчання. Не розлучаєтеся з телефоном? Встановіть відповідну програму. Любите читати? Читайте книги. Звичайно, Шекспіра в оригіналі відразу не здолати. Але цілком можна підібрати адаптовану літературу відповідно до вашого рівня. Слухайте музику, дивіться фільми. Вивчення мови – не нудне зубріння, а процес, від якого можна отримувати задоволення.

Related Post

Підвищення продуктивності праці при роботі з комп’ютеромПідвищення продуктивності праці при роботі з комп’ютером

У сьогоднішній статті хочеться продовжити тему по оптимізації вашої роботи за комп’ютером з метою економії вашого дорогоцінного часу, при цьому підвищуючи ефективність роботи. Погодьтеся, що сучасна людина проводить дуже багато

Як читати швидко і краще запам’ятовувати прочитане?Як читати швидко і краще запам’ятовувати прочитане?

Більшість дорослих здатні прочитувати близько 300 слів за хвилину, а після того як швидкість досягає 1000 слів за хвилину починаються проблеми з розпізнаванням і розумінням прочитаного. Втім, фахівці зі швидкісного

Як вчитися онлайн?Як вчитися онлайн?

Онлайн-навчання включає в себе не тільки проходження курсів на спеціальних платформах, а й будь-яке сприйняття й використання онлайн-інформації. Розповімо не про курси, які варто пройти, а про те, як вчитися