Закон гідних - творити добро і не сваритися. (Лао-Цзи)

Чим так корисне катання на велосипеді?

У сучасному світі величезна кількість людей багато часу проводять за комп'ютерами і ноутбуками. І чим далі розвиваються технології, тим більше часу витрачається на сидячий спосіб життя.

Зрозуміло, мала рухливість не призводить ні до чого хорошого. Численні хвороби, які виникали в 50-річному віці, сьогодні наздоганяють молодих людей 20-30 років. А, між іншим, рух - це життя і здоров'я. І кожен, хто хоче жити довго і здорово, повинен вести активний спосіб життя. Ніхто не говорить, з душею і тілом поринути у тренування, відвідуючи спортзал кожен день. Можна проявляти активність приємно - за допомогою велосипеда.

Велосипед добрий тим, що не сприймається людьми як рутинна робота над своїм тілом. Багато сьогодні не можуть змусити себе піти у фітнес-зал, тому що для них робота в залі - це щось складне і нудне. Однак їзда на велосипеді найчастіше сприймається як розвага зі спортивним ухилом. Тут можна і повеселитися, і поліпшити свій фізичний стан.

Що дає їзда на велосипеді?

Постійно катаючись, людина зміцнює серце і судини, що дуже важливо. Також підвищується загальна витривалість організму. Коли серцево-судинна система працює без збоїв, вона збагачує всі м'язи киснем. А якщо ні, то при будь-яких навантаженнях відчувається млявість, швидка втома, апатія. Тобто організм швидко видихається.

Під час їзди (зовсім необов'язково швидкої) серцевий м'яз постійно скорочується, на нього збільшується навантаження, а тому він стає більш витривалим. Постійні поїздки на велосипеді призводять до чудових результатів - ефективній роботі серця, насичення киснем, появі бажання бути активним.

За собою можна навіть поспостерігати. Спочатку шляху (при перших поїздках) буде помітно, як сильно стукає серце. Але з часом при такій же навантаженні серце перестане так битися. Щоб стежити за цим процесом краще, можна встановити спеціальний комп'ютер для велосипеда з наявністю пульсометра.

Ще одна перевага катання на велосипеді полягає у перешкоджанні варикозного розширення вен. Працює все легко: при їзді кров не застоюється в судинах. Адже саме такі вузли з застояної кров'ю - причина цієї хвороби. Крім того, знижується ризик ішемічних хвороб міокарда. Фахівці зробили аналіз і прийшли до висновку, що при систематичних прогулянках на "байку", ризик інфаркту зменшується в два рази!

Легені теж отримують розвиток. Тому що при фізичному навантаженні вони вдихають більше повітря, а значить, працюють на всі 100%. Отримане повітря насичує весь організм, включаючи головний мозок. Величезну користь велосипедне катання приносить людям, що палять. Ваші легені очищаються від нікотину і смол. А щоб домогтися кращих результатів, кататися краще за містом - в лісі і горах.

Катання на велосипеді змушує тримати рівновагу й розвивати вестибулярний апарат. Тобто підвищується координація. А ще їзда приносить величезну користь зору, так як під час руху необхідно стежить за дорогою і звертати увагу на самі різні деталі. Зір тренується і працює в різних режимах.

Що стосується м'язів, то майже всі вони задіяні під час подібних прогулянок. Через це фігура стає більш підтягнутою, пружною та рельєфною.

У більшості випадків після хороших велосипедних прогулянок з'являється бажання поїсти. Це позитивний сигнал, який означає, що обмін речовин став кращим, а організм - здоровішим.

Іншими словами, переоцінити користь байка важко, тому що вона насправді величезна. І якщо Вам здається, що катання - те, що Вам потрібно, але Ви давно не займалися фізичними вправами, спочатку потрібно провести тренування. Підготовленому організму буде простіше переносити їзду по різній місцевості. Найкраще почати за 2 тижні до виходу на вулицю з велосипедом. Досить буде найбільш простих вправ, щоб привести тіло в тонус.

Якщо Ви ще й вагу скинути бажаєте, то катайтеся на велосипеді постійно. При наявності можливості робіть це кожен день. Але іноді потрібно влаштовувати вихідні дні, щоб організм не перенавантажився такими тренуваннями.

І ще один момент, про який варто пам'ятати: з розумом оцінюйте свої можливості. Це означає, що не потрібно кататися до знемоги, адже в першу чергу подібні прогулянки повинні бути приємними.


 

Робота на сайті

ШУКАТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ


Презентації PowerPoint © 2012-2023