Треба вміти переносити те, чого не можна уникнути. (Монтень)

Вітамін А - значення, що таке?

Вітамін А - група природних речовин (ретинол, ретиналь та ін.), які виявляють вітамінні властивості. Не розчиняються у воді, добре розчиняються в жирах. Компоненти вітаміну А проявляють неоднакову біологічну активність. Ретинол надає загальну дію на організм, забезпечуючи нормальний ріст і розвиток.

Ретинал грає важливу роль в забезпеченні функцій зору. В цілому на різних стадіях авітамінозу по вітаміну А спостерігаються гемералопія ( "куряча сліпота"), ксерофтальмія (атрофія залозистого апарату, сухість і зроговіння епітелію очей) і кератомоляція (гнійний розпад рогівки в результаті бактеріальної інфекції). Крім пошкодження очей при нестачі вітаміну А спостерігаються сухість та лущення шкіри, ламкість волосся і нігтів, передчасна сивина, сухість всіх слизових. Знижується опірність до інфекцій, і як наслідок, з'являються ячмені, фурункули, вугри, трахеїти, бронхіти і запалення легенів. У дітей, крім зазначених симптомів, зупиняється ріст.

Основні джерела: риб'ячий жир, печінка, вершкове масло, яєчний жовток, молоко. У продуктах рослинного походження присутній провітамін А (каротин), з якого в кишечнику утворюється вітамін А. Багаті каротином морква, томати, червоний перець, жовта ріпа, шпинат, абрикоси, обліпиха, горобина та ін.

Добова потреба: 1-1,5 мг; для дітей і вагітних - вдвічі більше.

Презентація про вітамін А


Шановний користувач сайту! Просимо залишити коментар щодо змісту презентації (оцінка роботи, наявність помилок, пропозиції тощо). Ваші відгуки допоможуть в подальшому розвитку проекту.

Додати коментар

 

Робота на сайті

ШУКАТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Вітамін А - значення, що таке?


Презентації PowerPoint © 2012-2022